Media coverage

13 / 1 / 2015Nemocnice Havlíčkův Brod; Zdroj: onhb.cz

Nemocnice obnovila odběry pupečníkové krve

(denik.cz; 13. 1. 2015) Havlíčkův Brod – Od února obnovuje nemocnice v Havlíčkově Brodě službu odběrů pupečníkové krve. Spolupracuje přitom s Národním centrem Tkání a Buněk Brno.

„V současné době probíhá ještě doškolování personálu. Vybavení a vše potřebné již na porodnici máme k dispozici. Očekáváme ještě souhlas Státního ústavu kontroly léčiv," upřesnil informace lékař Peter Rafaj.

Source: denik.cz
31 / 12 / 2014Slavnostní otevření 4Medical Innovations Ostrava; Zdroj: PrimeCell Therapeutics a.s.

Slavnostní otevření centra 4MEDi

(Bulletin Česko-izraelské obchodní komory; 4/14) Dne 21. září 2014 se zástupci Komory v areálu Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) zúčastnili otevření biomedicínského translačního centra pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. 4MEDI otevřel J.E. pan Miloš Zeman, prezident ČR. Společnost PrimeCell Therapeutics a.s., která je členskou společností ČISOK, v České republice působí od roku 2007.

Read more >>

8 / 12 / 2014Norbert Noury, světová vědecká kapacita, se představí v Ostravě

Norbert Noury, světová vědecká kapacita, se představí v Ostravě

(Ostrava Online, 8. 12. 2014) Ve středu 10. prosince proběhne v prostorách VŠB – TU seminář, kde se představí světoznámý vědec a profesor Norbert Noury, který aktuálně působí ve francouzském městě Lyon v Institutu nanotechnologií Lyon a na Lyonské univerzitě, na Katedře elektrotechniky. Profesor Noury se specializuje na obor Biomedicínské inženýrství a svým výzkumem zachránil nejeden lidský život.

Kromě středeční přednášky pan Noury zavítá do firmy PrimeCell Therapeutics, která byla nedávno otevřená v areálu fakultní nemocnice v Ostravě.

Source: ostrava-online.cz
4 / 12 / 2014(Video) O 4Medical Innovations Ostrava s Jakubem Schůrkem, členem představenstva PrimeCell Therapeutics

(Video) O 4Medical Innovations Ostrava s Jakubem Schůrkem, členem představenstva PrimeCell Therapeutics

(3. 12. 2014, TV Relax Pohoda) V Ostravě se již brzy otevře centrum pro regenerativní medicínu. V jeho laboratořích bude probíhat výzkum a výroba léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Objekt centra už stojí v areálu ostravské fakultní nemocnice. Do budoucna budou laboratoře úzce spolupracovat s klinickými pracovišti nemocnice.

Read more >>

1 / 12 / 2014(Video) 4Medical Innovations Ostrava se otevřelo veřejnosti

(Video) 4Medical Innovations Ostrava se otevřelo veřejnosti

(30. 11. 2014, TV Polar) Nové biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se v Ostravě otevřelo veřejnosti. Lidé tak dostali jedinečnou příležitost prohlédnout si laboratorní prostory, které budou sloužit vysoce kvalifikovaným odborníkům k vývoji a výrobě léčivých přípravků využívajících lidské buňky.

Read more >>

28 / 11 / 2014Cévy ze zkumavky

Cévy ze zkumavky

(Pražská technika, 5/2014) V rámci aplikovaného výzkumu projektu Technologické agentury ČR spojili síly vědci z Národního centra tkání a buněk, a.s. v Brně, Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a Fyziologického ústavu AV ČR na vývoji cévní náhrady o malém průměru. Zajímavý je materiál, který používají jako základ. Zjednodušeně řečeno se pokouší chemicky upravit dostupné pletené cévní protézy a prasečí cévy. Tyto chemicky upravené nosiče osazují endotelovými a kmenovými buňkami z kostní dřeně pacienta, aby se dokázaly chovat jako zcela zdravé cévy. Díky tomu vzniká cévní protéza přesně na míru pacienta.

Read more >>

14 / 11 / 2014Továrna na buňky, která dráždí

Továrna na buňky, která dráždí

(Forbes, listopad 2014) Pro jedny je to šarlatánství, pro jiné obor budoucnosti, který jednou najde lék i na dnes nevyléčitelné nemoci typu diabetes. Alzheimer či roztroušená skleróza. Michal Zahradníček patří do druhé skupiny, a proto už do regenerativní medicíny investoval přes 500 miliónů korun.

celý článek >>

15 / 10 / 2014(Video) Ostrava má další špičkové pracoviště

(Video) Ostrava má další špičkové pracoviště

22. 9. 2014, TV Relax) V areálu ostravské fakultní nemocnice vzniklo zbrusu nové translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny. Slavnostního otevření biotechnologického parku 4Medical Innovations se zúčastnil i prezident České republiky Miloš Zeman. Centrum se bude věnovat výzkumu nových léků s využitím lidských buněk.

Read more >>

25 / 9 / 2014(Video) Prezident otevřel unikátní translační centrum regenerativní medicíny

(Video) Prezident otevřel unikátní translační centrum regenerativní medicíny

(Regionální televize, 25.9.2014) Dne 21. září 2014 otevřela společnost PrimeCell Therapeutics za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana a dalších 250 hostů nové translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. Jedná se o jednu z největších investic do oboru regenerativní medicíny na světě. Je zaměřené na co ejefektivnější využitívýsledků základního výzkumu v klinické praxi.Specifickými obory jsou buněčná manipulace, biotechnologie, biofarmacie, a diagnostika pro lidské buňky a genetiku.

Read more >>

22 / 9 / 2014Nové centrum bude v Ostravě vyvíjet léky na dosud neléčené nemoci

Nové centrum bude v Ostravě vyvíjet léky na dosud neléčené nemoci

(ČTK,  21.09.2014) Ostrava - Společnost PrimeCell dnes v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. Centrum se bude věnovat aplikovanému výzkumu a vývoji nových postupů a léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Bude vyvíjet prostředky pro léčbu dosud nedostatečně léčených či neléčitelných onemocnění, řekli novinářům zástupci centra.

Read more >>

15 / 9 / 2014Továrna na léky z buněk startuje, chce být líhní pro inovativní firmy

Továrna na léky z buněk startuje, chce být líhní pro inovativní firmy

MF DNES (15. září 2014) Představte si farmaceutickou fabriku, odkud místo pilulek a sirupů putují přímo za pacientem na míru šité preparáty vyráběné z buněk. Právě taková léčiva se mají už v dohledné době rodit v novém biotechnologickém parku v Ostravě, který se otevře příští týden.

Read more >>

18 / 7 / 2014

Centrum buněčné terapie chystá unikátní léčbu diabetické nohy

(ČTK, 17.7. 2014) Brno/Ostrava - Léčbou takzvané diabetické nohy za pomoci kmenových buněk z tukové tkáně se bude zabývat biofarmaceutická společnost 4MEDi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky v Ostravě. Na nové metodě, díky které by diabetici nemuseli přijít vlivem nemoci o nohu, budou čeští lékaři spolupracovat s výzkumníky z Izraele, sdělila dnes ČTK mluvčí společnosti Andrea Gutová. Léčbou poškozených cév na nohách v důsledku cukrovky už se zabývá Národní Centrum Tkání a Buněk v Brně, které k tomu využívá kmenové buňky z kostní dřeně. Nová metoda využití tukové tkáně je však méně náročná i riziková.

Read more >>

9 / 7 / 2014

Brněnské centrum tkání a buněk bude spolupracovat s Čínou

(ČTK, 8. 7. 2014) Brno - Národní centrum tkání a buněk v Brně vybuduje v Číně centrum pro regenerativní medicínu. Čeští specialisté v něm budou učit čínské lékaře léčbě za pomoci využití lidských buněk a tkání. ČTK to dnes řekla mluvčí centra Andrea Gutová, podle které se Češi dohodli s Čínou na spolupráci v této oblasti jako první na světě.

Read more >>