Novinky

10 / 7 / 2020Zentiva získala od společnosti Primecell licenci k biologickým náplastem na chronické rány AMNIODERM

Zentiva získala od společnosti Primecell licenci k biologickým náplastem na chronické rány AMNIODERM

Společnost Zentiva získala od spin-off společnosti BioHealing ze skupiny Primecell licenci k bionáplastem AMNIODERM®, které bude marketovat na českém a evropském trhu.

Zdroj: primecell.eu
20 / 5 / 2020GEN: Remescor, one of the options for COVID-19

GEN: Remescor, one of the options for COVID-19

18. 5. 2020 – Genetic Engineering & Biotechnology News (GEN) has ranked Remescor (Primecell drug development) into the group of candidates for COVID-19 treatment.

Zdroj: genengnews.com
16 / 5 / 2020Cytokine financing round A

Cytokine financing round A

Dne 29. dubna 2020 získala společnost Cytokine round A financování od VC fondu Lighthouse Seed Fund se sídlem v Lucembursku pro svůj další čtyřletý vývoj a klinické hodnocení léčiva, označeného jako „mHAM orthopedics 1102 injectable“. Jedná se o lék na bázi lidského amnionu pro léčbu symptomů osteoartrózy. Výše financování v round A nebyla stranami zveřejněna.

celý článek >>

25 / 4 / 2020To, čemu je vystaven člověk poslední desítky let, je pro imunitu devastující

To, čemu je vystaven člověk poslední desítky let, je pro imunitu devastující

Rozhovor s MICHALEM ZAHRADNÍČKEM, filantropem, podnikatelem a investorem, zakladatelem a spolumajitelem několika společností ve skupině firem PrimeCell, v oborech informačních technologií, biomedicíny a energetiky.

celý článek >>

30 / 3 / 2020Z léku na revma se stává naděje pro boj s COVID-19. Laboratoře Michala Zahradníčka teď čekají na zelenou od státu

Z léku na revma se stává naděje pro boj s COVID-19. Laboratoře Michala Zahradníčka teď čekají na zelenou od státu

Když před čtyřmi lety vědci v brněnském Národním centru tkání a buněk (NATIC) začali vyvíjet nový lék, který měl pomoci pacientům s revmatoidní artritidou nebo příjemcům transplantovaných orgánů, sotva mohli tušit, že nakonec budou pomáhat v boji se smrtícím koronavirem.

celý článek >>

27 / 3 / 2020Máme lék pro desítky pacientů, čekáme na reakci úřadů, říká Zahradníček

Máme lék pro desítky pacientů, čekáme na reakci úřadů, říká Zahradníček

Nabídli jsme použít neregistrované léčivo pro pacienty, kteří jsou v ohrožení života. Náš preparát je postaven na pětiletém výzkumu vědců z ICRC Fakultní nemocnice sv. Anny a našich laboratoří – Národního centra tkání a buněk, který shodou náhod skončil v prosinci 2019. Poslali jsme také farmaceutickou dokumentaci na Státní ústav pro kontrolu léčiv, aby s námi zahájil řízení o povolení k výrobě, a budeme čekat na reakci.

celý článek >>

17 / 3 / 2020Národní centrum tkání a buněk vyvíjí léčivý přípravek, který lze využít při léčbě pacientů s těžkým poškozením plic, způsobeným COVID-19

Národní centrum tkání a buněk vyvíjí léčivý přípravek, který lze využít při léčbě pacientů s těžkým poškozením plic, způsobeným COVID-19

Michal Zahradníček, zakladatel Národního centra tkání a buněk dnes nabídl, že v případě potřeby věnuje státu potřebné množství účinné látky pro boj s COVID-19 v hodnotě sto miliónů Kč.

celý článek >>

4 / 2 / 2020Regenerativní medicína je teprve mladým oborem, už má ale první úspěchy

Regenerativní medicína je teprve mladým oborem, už má ale první úspěchy

Čím se zabývá a pro koho může být užitečná regenerativní medicína? Jak se pracuje s kmenovými buňkami? Na dotazy kolem tohoto mladého oboru odpovídá vývojový pracovník Národního centra tkání a buněk. Crohnova choroba, Parkinson, nemocná sítnice a řada dalších příkladů z praxe regenerativní medicíny.

Zdroj: amnioderm.info
31 / 1 / 2020Studie prokazuje vysokou úspěšnost hojení biologickými náplastmi Amnioderm

Studie prokazuje vysokou úspěšnost hojení biologickými náplastmi Amnioderm

V Pardubicích se ve dnech 23.-24. 1. 2020 uskutečnil XVIII. celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány, jehož ústředním tématem byla spolupráce mezi obory starajícími se o chronické rány a defekty. Velká míra pozornosti byla zároveň věnována i vysoce specializované problematice nových materiálů a prvním zkušenostem s jejich terapeutickým využitím. V této kategorii dominují výrobky z amniové membrány, které jsou pacientům k dispozici již třetím rokem ve formě biologických náplastí. „Výsledky jsou pro pacienty opravdu povzbudivé. Vidíme zrychlení hojení, epitelizaci, granulaci a mizí bolest,“ upozorňuje Mgr. Iveta Minaříková, která stála u zrodu náplastí.

Zdroj: amnioderm.info
17 / 1 / 2020Pupečníková krev pomohla při dědičném onemocnění srdce

Pupečníková krev pomohla při dědičném onemocnění srdce

Ilya byl prvním dítětem, kterému v rámci Programu HEMAFUND CorD byla při operaci srdce podána jeho vlastní pupečníková krev. Dnes je Ilya ve svých deseti letech normální zdravý kluk.

Zdroj: cekammiminko.cz
17 / 12 / 2019Průzkum: 78 % těhotných maminek slyšelo o využití pupečníkové krve v léčbě a každá čtvrtá zvažuje její uchování

Průzkum: 78 % těhotných maminek slyšelo o využití pupečníkové krve v léčbě a každá čtvrtá zvažuje její uchování

(Brno, 17. 12. 2019) – Co vědí maminky o uchování pupečníkové krve a tkáně pupečníku? Co je pro ně v těhotenství důležité ? A co je napadne jako první v okamžiku zjištění, že jsou těhotné? Na tyto a další otázky hledal odpovědi průzkum, který probíhal v druhé polovině listopadu 2019 formou dotazníkových šetření v pěti velkých porodnicích v České republice.

Zdroj: cekammiminko.cz
6 / 12 / 2019Bioimplantát z tkáně pupečníku dokáže regenerovat srdce po infarktu myokardu

Bioimplantát z tkáně pupečníku dokáže regenerovat srdce po infarktu myokardu

Srdce 70 letého muže, který utrpěl infarkt myokardu, začalo regenerovat poté, co jako první na světě obdržel unikátní bioimplantát navržený výzkumnými skupinami z Německa a Katalánska. Regenerace srdce byla potvrzena zobrazením magnetickou rezonancí.

Zdroj: cekammiminko.cz
21 / 11 / 2019PrimeCell hlavním partnerem kongresu Slovenské společnosti pro léčbu rány (SSPLR 2019)

PrimeCell hlavním partnerem kongresu Slovenské společnosti pro léčbu rány (SSPLR 2019)

Ve dnech 14.-16. listopadu 2019 se konal výroční kongres SSPLR v Jasné, jehož hlavním partnerem byla společnost PrimeCell. Součástí kongresu byl komplexní kurz hojení ran a za velké pozornosti přítomných účastníků se uskutečnilo také vůbec první minisympozium o léčbě pomocí amniové membrány. 

Zdroj: primecell.eu

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
 
Napište nám:  info@natic.cz
Odběr pupečníkové krve: pupecnikova.krev@natic.cz
Kontakt pro pacienty: info.pacienti@natic.cz 
Tel.: +420 511 180 702

Zůstaňte s námi v kontaktu

© 2018 Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. Všechna práva rezervována. Podmínky používání (Terms of Use).
Zásady ochrany osobních údajů (GDPR).