Tiskové zprávy

24 / 7 / 2017

Přelom v léčbě závažných stavů imunity a osteoartrózy

Výsledkem světové spolupráce Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), české biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics a korejské biotechnologické firmy HansBiomed  budou léky pro léčbu osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dalších závažných imunitních stavů. Celkové náklady výzkumu jsou odhadovány na 45-100 mil. Kč a formou klinických zkoušek by se měl buněčný lék k pacientům dostat nejpozději v roce 2019. 

celý článek >>

17 / 7 / 2017

Ing. Miloš Bělehrad -Výrobní ředitel

Ing. Miloš Bělehrad nastoupil na pozici Výrobního ředitele ve společnosti Národní Centrum Tkání a Buněk, a.s.

celý článek >>

24 / 4 / 2017

Nakládání s lidskými tkáněmi a buňkami bude bezpečnější díky jednotnému evropskému kódování. Vyplývá to z novely, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Norma související s transplantacemi, kterou Sněmovna schválila se senátními úpravami, vychází z předpisů EU. Novela sjednocuje požadavky na kódování a na ověření jakostních a bezpečnostních norem pro dovážené tkáně a buňky. Zavádí jednotný evropský kód, který usnadní sledovat lidské tkáně a buňky od dárce k příjemci a naopak. Bude kvůli tomu třeba upravit zadávání v kódovacích přístrojích.

celý článek >>

18 / 1 / 2017

Porod přináší unikátní možnost k získání perinatálních kmenových buněk

Kmenové buňky získané při narození dítěte zvyšují počet indikací pro léčbu. Jedná se nejen o buňky  pupečníkové krve, ale o celou škálu kmenových buněk označovaných jako buňky perinatální - kmenové buňky získané při porodu. 

celý článek >>

22 / 7 / 2015Medical Tribune opět manipuluje se čtenáři

Medical Tribune opět manipuluje se čtenáři

Reakce na článek „Areál 4MEDi za stamiliony: je poloprázdný, ale účel evropské dotace splněn“ z internetového serveru Medical Tribune, který vyšel v pátek 17. 7. 2015 

Výše uvedený článek uvádí řadu lží a manipulativních tvrzení a snaží se přesvědčit čtenáře, že společnost Primecell Therapeutics nakládá nevhodně s dotačními prostředky.

celý článek >>

10 / 5 / 2015Prezidentka SCL Biotechnology Co., Ltd. Catherine Li. Chang, Ing. Josef Heller, MBA, předseda představenstva Primecell Therapeutics a.s., Ing. Jakub Schůrek, předseda představenstva Primecell Therapeutics a.s. při příležitosti vzniku nové společnosti SCL Biological Czech s.r.o.

Primecell Therapeutics přivádí investice z Číny v řádech milionů dolarů

Primecell Therapeutics slaví další úspěch. Do České republiky přivádí unikátní investiční pobídku v řádech milionů dolarů. Společný podnik vznikl po několikaměsíčním vyjednávání obou partnerů, které bylo podpořeno také činností ministerstev zdravotnictví obou zemí a Česko čínskou komorou vzájemné spolupráce. „Jedná se o výjímečný počin na poli regenerativní medicíny. Cílem nové společnosti je vybudovat celoevropskou síť pro výzkum, zpracování, uchovávání a aplikaci kmenových buněk z pupečníku,“ uvedl jeden ze zakladatelů nové společnosti Ing. Jakub Schůrek. Česká republika se díky této přelomové investici stává pro čínského investora vstupní zemí k další expanzi do zemí Evropské unie.

celý článek >>

16 / 3 / 2015Velvyslanec státu Izrael v České republice Gary Koren navštívil biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava

Velvyslanec státu Izrael v České republice Gary Koren navštívil biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava

Velvyslanec státu Izrael v České republice J.E. Gary Koren navštívil v pondělí 16. 3. 2015 biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava. Návštěva se uskutečnila u příležitosti nedávného ukončení pilotní fáze preklinického testu v rámci mezinárodního klinického výzkumu nových buněčných produktů pro léčbu sekundárních následků onemocnění diabetes mellitus typu II.

celý článek >>

26 / 11 / 2014Ostravské biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se otevřelo veřejnosti

Ostravské biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se otevřelo veřejnosti

26. listopadu 2014, OstravaVýjimečnou příležitost nahlédnout do ostravského centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations (4MEDi) měla veřejnost v rámci Dne otevřených dveří, který proběhl v úterý 25. listopadu od 14 do 17 hodin. Pro zájemce byla připravena prohlídka s výkladem o možnostech buněčné léčby a regenerativní medicíny. Kromě laboratorních prostor, kde bude probíhat vývoj a výroba léčivých přípravků využívajících lidské buňky, si mohli lidé prohlédnout laboratorní a klinické pracoviště včetně zázemí pro odběr a aplikaci kmenových buněk.

celý článek >>

21 / 9 / 2014Prezident České republiky Miloš Zeman otevřel vědeckotechnologické a translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava.

Prezident České republiky Miloš Zeman otevřel vědeckotechnologické a translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava.

4Medical Innovations představuje technologicky vyspělé biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny. Centrum je zaměřené na co nejefektivnější využití výsledků základního a aplikovaného výzkumu v klinické praxi. Specifickými obory centra jsou buněčná manipulace, biotechnologie, biofarmacie a diagnostika pro lidské buňky a genetiku. 

celý článek >>

15 / 9 / 2014Pozvánka pro novináře: Prezident České republiky otevře 4Medical Innovations Ostrava

Pozvánka pro novináře: Prezident České republiky otevře 4Medical Innovations Ostrava

přijměte, prosím, pozvání na slavnostní otevření vědeckotechnologického a translačního centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava, které se bude konat za účasti prezidenta České republiky pana Miloše Zemana a dalších významných politiků a představitelů průmyslu dne 21. září 2014 od 13:00 v Ostravě.

celý článek >>

12 / 8 / 2014Kontrola Ministerstva průmyslu o obchodu ve 4MEDi nezjistila žádné nedostatky

Kontrola Ministerstva průmyslu o obchodu ve 4MEDi nezjistila žádné nedostatky

Praha, Ostrava, 12. srpna 2014 – Dne 17. července 2014 byla započata kontrola projektu společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. 4MEDi – Corporate Biotech Park for Medical Innovations Ostrava číslo projektu 5.1 PP01/034 ze strany poskytovatele dotace Ministerstva průmyslu a  obchodu. Během kontroly nebyly zjištěny žádné nedostatky.

celý článek >>

7 / 8 / 2014

Kontrola 4MEDi – Centra buněčné terapie a diagnostiky a.s. proběhla s vynikajícími výsledky

Ostrava, 7. srpna 2014 – Další kontrola Ministerstva průmyslu a obchodu současně realizovaného investičního projektu „Ostravské centrum vývoje, testování a hodnocení rizika nových materiálů,“ číslo projektu 4.2 PT03/104, proběhla na výbornou.

celý článek >>

6 / 8 / 2014

Další úspěšná kontrola v Národním Centru Tkání a Buněk a.s.

Brno, 6. srpna 2014 – Na základě podnětu Ministerstva financí proběhla v Národním Centru Tkání a Buněk a.s. kontrola Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj investičního projektu Inovace Národního Tkáňového Centra. Při prováděné daňové kontrole nebylo zjištěno žádné porušení rozpočtové kázně.

celý článek >>

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
 
Napište nám:  info@natic.cz
Odběr pupečníkové krve: pupecnikova.krev@natic.cz
Kontakt pro pacienty: info.pacienti@natic.cz 
Tel.: +420 511 180 702

Zůstaňte s námi v kontaktu

© 2018 Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. Všechna práva rezervována. Podmínky používání (Terms of Use).
Zásady ochrany osobních údajů (GDPR).