<< zpět na seznam
Národní Centrum Tkání a Buněk vstoupilo na čínský trh jako první společnost oboru regenerativní medicíny na světě

Národní Centrum Tkání a Buněk vstoupilo na čínský trh jako první společnost oboru regenerativní medicíny na světě

Brno (8. července 2014) Druhá nejsilnější ekonomika světa, Čína, se otevřela nejmodernějším technologiím léčby využívající lidské tkáně a buňky. Některé průlomové technologie přivezla do Pekingu společnost Národní Centrum Tkání a Buněk a.s., které se jako první na světě podařilo dohodnout na spolupráci s čínskou stranou a podepsat s ní závazné Memorandum o spolupráci v oblasti regenerativní medicíny.

"Fakticky to znamená, že Čína se začne zabývat novým medicínským oborem, který dosud příliš neznala. Právě české vědecké kapacity začnou své čínské protějšky školit a vzdělávat v tomto moderním oboru léčby. Je to nepochybně přelomový okamžik, protože doposud se žádné světové firmě nepodařilo takto konkrétní spolupráci navázat," vysvětluje důležitost okamžiku předseda dozorčí rady Národního Centra Tkání a Buněk a.s. Ing. Michal Zahradníček, MBA.

Memorandum podepsala prezidentka společnosti SCL BIOTECHNOLOGY CO., LTD Catherine Li. Chang a Ing. Michal Zahradníček, MBA při příležitosti Česko-čínského zdravotnického summitu v Číně, kterého se také účastnil Ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček.

Spolupráce v oblasti regenerativní medicíny se týká především společného aplikovaného a klinického výzkumu, vzdělávání a tréninku lékařů v této oblasti a v neposlední řadě podpoře prodeje léčivých přípravků z lidských buněk a tkání v partnerské zemi,“ uvedl Ing. Petr Koška, MBA, předseda představenstva Národního Centra Tkání a Buněk a.s.

Společnost SCL BIOTECHNOLOGY CO., LTD. se v memorandu zavázala, že založí svou pobočku v České republice, stejně tak se chystá učinit Národní Centrum Tkání a buněk a.s. v Číně.

V Číně tak vznikne časem zcela nové centrum, které bude vyvíjet a vyrábět léčivé přípravky regenerativní medicíny a právě některé na základě licence od Národního Centra Tkáni a Buněk a.s. Jedná se především o produkty na bázi lidských buněk pro léčbu chondrálních defektů a léčbu kritické ischemie dolních končetin.

Specialisté Národního Centra Tkání a Buněk a.s. nejdříve pomohou navrhnout a následně vybudovat centrum pro regenerativní medicínu v Číně. Následně naučí čínské kolegy léčivé přípravky vyrábět a aplikovat pacientům.  

"První čeští specialisté by do Číny mohli odletět do pěti měsíců. Během příštích pěti let by tak tyto moderní léčby mohlo v Číně využít až čtyřicet tisíc lidí. Vedení společnosti na své pracovní cestě v Číně navštívilo stávající laboratoře a komplexní zázemí, které je na vysoké úrovni a lze jej využít pro zahájení výroby. Proto může práce na vývoji léků a celé technologie začít již brzy,“ dodal Ing. Petr Koška.

O Národním Centru Tkání a Buněk a.s.

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. je výrobcem léčivých přípravků. Zaměřuje se především na regenerativní medicínu, tedy využití lidských buněk a tkání při regeneraci poškozených tkání a orgánů. Specializuje se na výrobu individuálně připravovaných přípravků dle požadavků lékařů a potřeb pacientů v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Prozatím nejvýraznějším úspěchem je její léčivý přípravek na léčbu chondrálních defektů, tzv. chondrograft.

Chondrograft je léčivý přípravek z oblasti regenerativní medicíny, který je vyráběn z vlastních buněk pacienta. Přípravek je určen pro léčbu hlubokých poranění kloubní chrupavky. Dosud bylo úspěšné operováno přes 500 pacientů. U žádných z nich nebyly hlášeny ani zjištěny nežádoucí účinky, pooperační komplikace nebo selhání implantátu.

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. bylo založeno v roce 2009. Disponuje vysoce specializovanými laboratořemi pro aplikovaný vývoj a výrobu léčivých přípravků a produktů využívajících lidských buněk a tkání. Vlastní 600 m2 super čistých prostor vlastního patentovaného designu.

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. je zdravotnické a tkáňové zařízení a držitelem certifikátu systému řízení kvality ISO 9001:2009.

O SCL Biotechnology Co.

Společnost SCL-BIOTECHNOLOGY CO je významná čínská biotechnologická společnost v oblasti regenerativní medicíny, výzkumu a uchovávání kmenových buněk. Společnost se podílí významnou měrou na jejich výzkumu a použití lidských buněk v praktické medicíně. Současně je také důležitým popularizátorem nových poznatků výzkumu v této oblasti lékařství.

Popis obrázku: Prezidentka SCL Biotechnology Co. Catherine Li. Chang a předseda dozorčí rady Národního Centra Tkání a Buněk a.s. Ing. Michal Zahradníček, MBA při podpisu Memoranda o spolupráci mezi čínskou společností SCL Biotechnology Co. a Národním Centrem Tkání a Buněk a.s. při příležitosti Česko-čínského zdravotnického summitu v Číně, kterého se účastnil Ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček, MBA a předseda dozorčí rady Smíšené Česko-čínské komory vzájemné spolupráce Ing. Jaroslav Tvrdík.

Kontakt pro více informací:

Andrea Gutová
PR Manager
andrea.gutova@natic.cz

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
 
Napište nám:  info@natic.cz
Odběr pupečníkové krve: pupecnikova.krev@natic.cz
Kontakt pro pacienty: info.pacienti@natic.cz 
Tel.: +420 511 180 702

Zůstaňte s námi v kontaktu

© 2018 Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. Všechna práva rezervována. Podmínky používání (Terms of Use).
Zásady ochrany osobních údajů (GDPR).