Historie

Společnost Národní Centrum Tkání a Buněk  a.s. vznikla v roce 2009. Následně, rozhodnutím vlády České republiky č. 617/2009, nabyl stát prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví ČR akcie společnosti, a tím byl vytvořen společný podnik. Hlavním důvodem vzniku Společnosti byla potřeba udržet soběstačnost České republiky v oblasti tkání a buněk na špičkové úrovni a v souladu s platnou evropskou legislativou a nutnost dále rozvíjet léčivé přípravky pro Moderní terapii (z angl. Advanced Therapy Medicinal Products - ATMPs). Tato spolupráce vyústila ve vybudování špičkových výrobních laboratoří.

Model společného podniku umožnil vitální, dlouhodobě udržitelný a zajištěný provoz centra. Dále zajistil stabilizaci nabídky léčivých přípravků pro Moderní terapii a produktů z tkání a buněk pro občany České republiky v garantované kvalitě a podle evropských standardů.

Centrum vzniklo v těsné blízkosti kampusu Masarykovy univerzity v Brně a je první biotechnologickou společností se sídlem v jihomoravské metropoli. Svým působením Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. pomáhá prokázat schopnost nejen města Brna, ale celého Jihomoravského kraje, realizovat rozsáhlé projekty vědy, výzkumu a inovací mezi vysokými školami a nemocnicemi na straně jedné a soukromými společnostmi na straně druhé.

Dne 28. 6. 2011 společnost zkolaudovala nové prostory v Campus Science Park v Brně-Bohunicích. Pro svou činnost využívá společnost špičkové zázemí v podobě moderních laboratoří a přístrojového vybavení nové generace (izolátorové technologie, superčisté prostory, nanotechnologické pracoviště). Fotografie z prostor laboratoří Národního Centra Tkání a Buněk a.s. naleznete v sekci Media.

V listopadu 2011 společnost absolvovala náročné inspekce ze strany Státního ústavu pro kontrolu léčiv, na jejichž základě pak získala Certifikát pro výrobu léčivých přípravků (GMP certifikát, Certifikát Správné výrobní praxe) a také Povolení k činnosti tkáňového zařízení.

Více z oblasti založení Společnosti také naleznete v sekci Media - Nejčastější otázky a odpovědi.

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
 
Napište nám:  info@natic.cz
Odběr pupečníkové krve: pupecnikova.krev@natic.cz
Kontakt pro pacienty: info.pacienti@natic.cz 
Tel.: +420 511 180 702

Zůstaňte s námi v kontaktu

© 2018 Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. Všechna práva rezervována. Podmínky používání (Terms of Use).
Zásady ochrany osobních údajů (GDPR).