Pupečníková krev a regenerativní medicína

Podle názoru mnohých odborníků  je pupečníková krev jedinečným zdrojem kmenových buněk pro regenerativní medicínu. Oproti jiným zdrojů kmenových buněk má pupečníková krev mnoho výhod:

  • jednoduše se získává,
  • snadno se zpracovává a skladuje,
  • buňky nejsou ovlivněné virovými nákazami a dalšími toxickými vlivy, které se kumulují během života,
  • riziko přenosu infekce je téměř nulové,
  • neobsahuje agresivní imunitní buňky.

Různé typy kmenových buněk pupečníkové krve byly úspěšně testovány pro využití při regeneraci nervové tkáně, chrupavek, buněk slinivky produkujících inzulín, jaterních buněk, buněk srdečních atd. Lze je využít pro tvorbu nových cév a podporu obnovy cévního zásobení svalů a dalších tkání. Jiné typy buněk pupečníkové krve dokážou pozitivně ovlivnit nevhodné chování imunity a lze s jejich pomocí léčit různá degenerativní onemocnění způsobená poruchami imunity.

Obecně lze říci, že rychlost stárnutí, kvalita hojení, odolnost organismu – to vše je dáno vlastnostmi a množstvím kmenových buněk v organismu jedince. Cílem regenerativní medicíny je zlepšit a zrychlit procesy hojení, zpomalit stárnutí a pomoci organismu nahradit narušenou nebo ztracenou tkáň. A to se neobejde bez kmenových buněk, jejichž nejlepším a nedostupnějším zdrojem je právě pupečníková krev.

<< zpět na seznam

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
 
Napište nám:  info@natic.cz
Odběr pupečníkové krve: pupecnikova.krev@natic.cz
Kontakt pro pacienty: info.pacienti@natic.cz 
Tel.: +420 511 180 702

Zůstaňte s námi v kontaktu

© Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. /All rights reserved/ privacy policy / terms of use